Víme, že vás svými odpověďmi asi více trápíme, než těšíme , ale ten prostor je opravdu svojí „neforemností“ dosti složitý. „Šišoidní“ sedačka možná „zapadne“ k nerovné stěně, ale zkuste si na ní hodinu, dvě hodiny posedět (tolik na ní asi strávíte při sledování TV) a zjistěte, co „zakroucená“ záda sedačky udělají s vašimi zády. Jak se na ní leží? Myslím, že „šišoidní“ sedačka by vám mohla způsobit „šišoidní“ páteř
. Takové ty různě zakřivené tvary sedaček jsou hezké na oko, možná na chvilkové posezení návštěvy, ale sedět tam každý večer, snažit se uvolnit a „nezlomit“ si při tom páteř….?
Asi by bylo vhodnější dát tam rovnou sedačku a vzniklý „prostor“ v oblouku např. zezdola barevně osvítit, aby to vypadalo, že je to tak úmyslně, aby to udělalo tento světelný efekt. Světlo mějte za sedačkou na podlaze a namiřte ho nahoru po stěně. Mohlo by to působit příjemně i esteticky. Mít televizi 4 m od sedačky je dostačující. Pozor jen na ten vchod na terasu. Sedačka tam nesmí překážet. Jinak vás časem bude její obcházení, nebo nemožnost otevírání dveří hrozně rozčilovat.
Víme, že vás asi ani jedním řešením nepotěšíme, ale tento prostor je na takováto řešení velice „nedomyšlený“. Bohužel architekti se nechtějí vcítit do potřeb těch, kdo v jejich návrzích pak bydlí a tráví většinu svého života. Více dají na efekt než na funkci. Je to jako navrhnout nádherné vydesignované auto, které ale nejezdí.
http://www.byu.cz