Vámi uvedená kombinace je vhodná. Zvolené barvy dodají kuchyni silný element země, který se podle Feng Shui váže právě k potravě. Kuchyň je místo, kde se potraviny připravují a většinou tepelně zpracovávají, takže je v tomto prostoru také velmi silný element ohně. Ten by bylo dobré podpořit barvou v odstínech oranžové. Takže obklady by mohly evokovat tuto barvu. Pracovní deska by se v tomto případě hodila šedá (i více světlejší odstín). Šedá je barvou kovu, který představuje řád, pořádek, čistotu. Vzhledem k tomu, že ve vaší kuchyni bude převažovat element země (barva kuchyně i podlahy budou dominantní) bude kov (šedá) doplňujícím elementem, který čistotu bude jen evokovat, ale ne si ji nutně vynucovat (přehnaná čistota, mánie uklízení, sterilita). Takže dominantní země doplněná ohněm (oranžová) a kovem (šedá, může být i bílá, to je také barva kovu) by mohla vytvářet v kuchyni harmonický a příjemný pocit.
Jídelní stůl by měl být pokud možno dřevěný a kulatý. Barvou může odpovídat kuchyňské lince, popřípadě může být o něco světlejší, budete-li chtít u jídla podporovat vřelejší (tj. upovídanější ) atmosféru. Světlejší barvy jsou více jangové, tedy aktivní.
Obývacímu pokoji musíte dát nejprve funkci, k čemu má sloužit. Je to místo pro odpočinek po práci, je to místo, kde se schází celá rodina, je to místo, kde chcete přijímat přátelé a návštěvy, je to místo, kde chcete také pracovat….? Má-li být obývací pokoj zaměřen na rodinu, musí převažovat elementy země, tj. barvy odstínů od žluté po tmavě hnědou (patří sem ale také broskvová a meruňková, ale ty svým nádechem do červené jsou již ovlivněny aktivním/jangovým elementem ohně). Má-li to být spíše společenský prostor, pak je lépe zvolit odstíny barev elementu ohně, což jsou odstíny od červené, přes růžovou, broskvovou, meruňkovou až po tmavě oranžovou. Chcete-li se tu věnovat i práci a mít na ní klid a možnost soustředění, pak by měli převládat elementy kovu (bílá, šedá, všechny kovové barvy, fialová).
http://www.byu.cz