VÁŠ PROJEKT ROKU 2017: Vaše plány

Na naši první anketní otázku „Jaký je váš projekt roku“ se nám sešlo mnoho odpovědí, z nichž vybíráme ty nejzajímavější. Ale ze všech odpovědí je zřejmé, že stavební aktivity spolu se snahou vybudovat si či vylepšit místo k životu patří k základním lidským potřebám jako dýchání nebo jídlo. 

Fotogalerie:


První anketní otázku najdete v tomto článku, vyhlášení soutěže VÁŠ PROJEKT ROKU 2017, ceny, které můžete vyhrát, a související pokyny si můžete přečíst zde.

Z přihlášených projektů...

Eva Petříčková, Myslkovice: Mám v plánu zahrádku a dvoreček. Děti mi postavily na jejich pozemku malý domeček. Čím je kousíček půdy okolo menší, tím větší s ním mám plány. Posílám foto před a současný stav. Práce je ještě mnoho, ale věřím, že to bude opravdu pecka.

Jana Kocourková: Mám v plánu rekonstrukci koupelny a kuchyně. Po rekonstrukci je už dětský – nyní studentský pokoj.

Eleonóra Šebestová: Plánuji v letošním roce rekonstrukci ložnice (spojené s pracovnou). Jednak chci odlehčit bytu po třiceti letech hromadění. Dalším důvodem je moje astma, z čehož vyplývá nutnost odstranění koberců, záclon a starých postelí s matracemi. Také po operacích ramen potřebuji lehčí přístup k věcem. A nakonec se pomalu chystám na odchod do důchodu. Takže váhám s vytvořením většího úložného prostoru na doklady, literaturu apod. Jinak loni jsem provedla výměnu oken v celém bytě, výměnu podlahových krytin v kuchyni a pokoji za vinyl, instalaci nové kuchyňské linky, výměnu osvětlení (za úsporné).

Ivana Rumiánová, Březina: Máme novostavbu rodinného domu, takže žádný větší projekt neplánujeme. V poslední době mě ale zaujala výzva Modrá úsporám. V naší obci máme vlastní vrt na vodu a v létě, když je moc horko, je potom zakázáno zalévat. Pokud vše půjde hladce, tak bych v květnu podala žádost o poskytnutí dotace. Chtěli bychom vybudovat a osadit podzemní nádrž na vodu, do které bychom svedli vodu ze střechy. Hurááá, byla by voda na zavlažování zahrady, což mně připadá jako dobrá investice, a to i kdyby dotace nevyšla.

Michal Sládek: Nyní spolupracuji s projektantem na generální rekonstrukci 100 let starého rodinného domu. Již dříve jsem však víceméně svépomocí provedl rekonstrukci chalupy.

Jan Šalša, Kyjov: Chystám se koupit jednopokojový byt na pronájem. Je v poměrně dobrém stavu, bude potřeba jen vymalovat, natřít dveře, poopravit kuchyňskou linku a podlahy, opravit žaluzie a další drobné opravy. Takové miniopravy a minirekonstrukce mne baví.

Dana Mitaczová, Vlčnov: Rodinný dům v malebné vesnici na jihu Moravy jsme postavili před více než jedenácti lety. Možnosti pro stavební a rekonstrukční počiny se objevují dnes a denně. Nejvyšší prioritu pro tento rok získala předzahrádka. Náš projekt „Ať se světlo vrátí do našeho domu“ začíná vykácením čtyř přerostlých tújí a obnovou květeny před domem. Následovat bude „Rekonstrukce zahradního domečku“, ale to už je úplně jiný příběh…

Přihlaste i vy svůj Projekt tohoto roku nebo uplynulých dvou let

a zapojte se do soutěže o ­hodnotné ceny od ­firmy Mountfield!

Popis svého záměru s fotografií místa, jehož se týká, pošlete co nejdřív na adresu rd@bmczech!

Redakce časopisu Rodinný dům


Datum: 28.04.2017 | 0 komentářů

tisk poslat nahoru Facebook

Diskuse

Diskuze ke článku

Následující 4 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádaným zprávám.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Vložte nový příspěvek

Nápověda

Napsáno znaků

Velikost souboru je omezena na 500 kB.


Velikost souboru je omezena na 500 kB.


Velikost souboru je omezena na 500 kB.


Velikost souboru je omezena na 500 kB.


Velikost souboru je omezena na 500 kB.


Tučné položky jsou povinné.

Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost.
Vyhledávání
Přihlášení
Newsletter
O nás
Newsletter