Níže následuje přehled vybraných projektů.
Obrázky a popis ke všem projektům najdete také ve fotogalerii pod úvodní fotografií článku.
HLASOVAT PRO PROJEKT, KTERÝ SE VÁM ZALÍBIL NEJVÍCE, MŮŽETE POD PŘEHLEDEM PROJEKTŮ.
POZOR! Abyste mohli hlasovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni.
> > >
POZOR! Všechny fotografie k projektům najdete ve FOTOGALERII! |
> > >
Projekt č. 1: Zimní zahrada aneb odpočívárna na kafíčko – Kristýna Boudová: „Chtěli jsme realizovat zimní zahradu u rodinného domu. Dům z roku 1928 prošel vnitřní rekonstrukcí, ale chyběla nám odpočívárna na kafíčko a kytičky…“
Projekt č. 2: Rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje – Jarmila a Jiří D.: „Domek rekonstruujeme svépomocí již pět let. Rekonstrukce jde pomalu a začne být intenzivnější vždy při očekávání potomka. V červnu se nám narodil další syn. Chtěli jsme ještě předtím dokončit oba pokoje, což se nám nepodařilo, do konce uzávěrky však už ale ano…“
Projekt č. 3: Dokončení domu zevnitř i zvenku – Dáša a Míra Siručkovic: „V letošním roce vše splněno na jedničku, na všechno jsme náležitě pyšní, bydlí se nám tady od prázdnin nádherně, kuchyň a vše v domečku se nám povedlo, domek máme zateplený, takže zima může přijít, nebezpečná kamenná zeď už je taky dole. Na závěr bych chtěla říct, že to co děláme, děláme s láskou a radostí. Mnoho úspěchů všem, kteří také budují, i všem ostatním.“
Projekt č. 4: Stavba Koupelny – Ladislava Ficencová: „S manželem jsme si s pomocí rodiny a přátel postavili rodinný dům, který postupně zařizujeme. V současné době pracujeme na realizaci koupelny a na samostatně stojícím WC. V koupelně je naplánována velká rohová vana a běžné zařizovací předměty…“ Jak je vidět, povedlo se 🙂“
Projekt č. 5: Venkovní plochy, pergola a zahrada – Helena Zemková a Jan Koch: „V loňském roce jsme realizovali stavbu rodinného domu a nyní se snažíme svépomocí i s pomocí stavební firmy zrealizovat venkovní plochy, oplocení a příjemné posezení s pergolou, odkud se můžeme nerušeně kochat prací odvedenou na pestré zahradě… Bylo to náročné a bude ještě třeba hodně práce…“
Projekt č. 6: Stavební práce na domě a zútulnění jeho okolí – Paní Korbelová ze Zbečna: „V létě jsme dělali, co bylo v našich silách – já se snažila zútulnit okolí, manžel pracoval na domě, ale protože venku se často nedalo vydržet, začal pracovat i na interiérech…“
Projekt č. 7: Rekonstrukce domu svépomocí – Radka Malcová: „Ještě chybí pár maličkostí, ale jsme hotovi. Práce trvala déle, neb ji táta dělá sám – s občasnou pomocí rodiny. Táta dělal stropy, podlahy, schodiště, kuchyň, dveře s obložkami, nová okna atd. Prostě vše, co vidíte. Je to vyučený automechanik, nikoli truhlář nebo zedník. Veškerá řemesla se naučil sám, aby nám mohl vytvořit krásné bydlení…“ FOTO-01
Projekt č. 8: Plot kolem zahrady – Jana Metlíková: „Měli jsme kolem domu a zahrady dva ploty, každý jiný, a tak jsme se rozhodli výměnu obou plotů za jeden. Většinu práce dělal manžel sám. Trvalo to sice tři roky, ale konečně je plot hotový, celkem 80 metrů.“
Projekt č. 9: Stavba, přestavba a dostavba domku – Milan Pokorný: „Posílám foto svého díla na poslední chvíli… Všechny stavby, přestavby, opravy mimo montáže fotovoltaiky jsem dělal vlastnoručně bez velkých plánů a projektů. Prostě jak mě to napadlo. Ale nějakou představu jsem v hlavě měl. Jasně že je to totální amatérština. A proto to také ještě neskončilo a dlouho neskončí…“
Projekt č. 10: Schody ke vchodu – Josef Říha: „Zasílám fotografii schodů v topstone. Myslím, že na to, že nejsem řemeslník, se mi to povedlo. Oblékl jsem schody do nového kabátu. Boky schodů jsou udělané z marmolitu, krásně se to sladilo. Nejsem řemeslník, o to víc mě těší, že při napjatém rodinném rozpočtu dokážu budovat vlastními silami a dělat náš domov krásnější.“
Projekt č. 11: Venkovní posezení – Romana a Marek Veselí: „Dlouhé roky jsme přemýšleli, jak – a hlavně kam umístit posezení u domu. Na dvorku sice sezení bylo, ale dalo se tam být jen pár letních večerů, drželo se tam vlhko a zima. Nakonec jsme se rozhodli udělat sezení v patře. V prostoru původního sezení vznikl dřevník… Celé to vymyslel manžel, pomáhaly děti i já, samozřejmě „za svačinu“ pomohli také kamarádi a manželův bratr… Na pergole, jak tomu říkáme, jsme strávili celé letošní léto, grilovali, promítali si filmy a užívali si prázdnin…“
Projekt č. 12: Předělání chodníku kolem chalupy – Jitka Vymětalová: „Náš projekt – chodník kolem chalupy – se nepodařilo úplně dokončit, hotová je tak polovina práce. Ještě chybí vydláždit pochozí plochu kameny a dlažbu na domě (oranžové dlaždice kdysi z nouze a finanční tísně) vyměnit za kamennou podezdívku…“
Projekt č. 13: Plot na jižní straně zahrady – Marie Zdebská: „Odhodlání bylo veliké, ale nakonec se nám povedlo postavit jen polovinu plotu. Nezoufáme si, zbývající část postavíme hned na jaře. Díky získaným zkušenostem to půjde mnohem lépe a snad nebudeme mít ani tolik modřin…“
Projekt č. 14: Vylepšení zavlažování zahrady – Jiří a Věra z Českých Budějovic: „Naše nová podzemní nádrž přidala k zalévání zahrady v letošním suchém létě nějaký ten kubický metr navíc, a tak i díky ní byly ztráty minimální a úroda zeleniny velmi příjemně překvapila. Okolí horního uzávěru nádrže jsme upravili jako cestičku vedoucí kolem maličkého okrasného jezírka. Přívod a odvod vody, včetně elektrického kabelu k čerpadlu, je skoro 40 centimetrů pod cestičkou a umožňuje zalévání buď ze dvou vodních zásuvek ručně, nebo automaticky pomocí týdenních spínacích hodin ze zavlažovacích výsuvných trysek.“
Projekt č. 15: Vytvoření malého sadu na původně zdevastovaném pozemku – Naděžda a Vlastimil Hasilíkovi: „Sad je vysázen. Celkem 88 stromů, zatím. Celý je oplocený. Stráží ho socha sv. Kryštofa, ten zároveň chrání i všechny cestovatele, kteří kolem projíždějí. Nejvíce nám dalo zabrat letošní horké a suché léto – místo dovolené jsme pravidelně zalévali. Úspěšně – viz foto.“
Projekt č. 16: Rodinný dům vlastníma rukama – Michal Oleksulyn: „…Na jedné fotce v příloze je takový zlepšovák. Místo „vrátku“ do patra jsem použil mnou vyrobený jeřáb za traktor a podlážku, na kterou přítelkyně naskládala cihly, synátor (6 let) v traktoru ovládal hydrauliku a já nahoře cihlu odebíral. No rodinná idyla na písku a maltě :)“
Projekt č. 17: Terasa pod Milešovkou – Brhlíkovi z Kladrub u Teplic: „V podstatě hned po přihlášení do soutěže jsme opravdu zahájili stavbu terasy. Hlavní stěna stála za dva dny. Poté jsme položili dřevěnou konstrukci, na kterou se montoval systém Grenadeck. Zábradlí a schody nám vyrobil truhlář. Pak byla určitá časová prodleva, během léta se ještě upravoval zahradní terén. Bohužel jsme vybrali špatný nátěr na zábradlí a schody, který se už během léta začal silně loupat. Proto jsme barvu oškrábali a teď už nám jen zbývá znovu natřít poslední části. …Protože nemáme moc dobrý fotoaparát, není na fotkách vidět, jakou pohodu terase dokáže poskytnout. Podvečerní posezení je tu hotový ráj. Výhled na Milešovku a louky kolem je opravdu překrásný…“
Projekt č. 18: Bourání a stavění skleníku a bazénu – M. Horáková: „Naším projektem bylo vybourání starého bazénu, zbourání již nevyhovujícího skleníku a stavba téhož – nového a hezčího.“
Projekt č. 19: Bazén …a všechno ostatní – Martina a Michal Novosádovi: „Dle plánu se nám podařilo vybudovat bazén, s dřevěnou terasou okolo a zastřešením. Vybudovali jsme také kamennou zídku a okrasný kopec, který je zároveň herní – je zde umístěno pískoviště a skluzavka. Pod vrcholem kopce je postavený prostor pro saunu. V plánu je ještě vyrobit na kopci domeček na hraní pro našeho syna a udělat pohledové zábradlí, to které je tam nyní je jen bezpečnostní provizorium…“
Projekt č. 20: Bazén, trávník a hřiště svépomocí – Opatovi z Velké Dobré: „Realizován byl zapuštěný bazén Ibiza velikosti 8×4,16×1,5m od společnosti Mountfield a relaxační plocha 50m2 okolo bazénu. …Veškeré přípravné, stavební i dokončovací práce jsme si prováděli sami. Jako finální povrchovou úpravu jsme zvolili italský mramorový koberec Ochiallino (šedá) a Bianco carrera (bílá) míchaný v poměru 1:10. Povedlo se nám i obnovit trávník po provedených pracích. Bazén a zahradu jsme stihli ještě doplnit o vlastnoručně naplánované a vyrobené dřevěné dětské hřiště pro naší 4,5 letou dceru 🙂“
Projekt č. 21: Vstupní brána na dálkové ovládání – D. Výborný: „Letos jsem si dal za úkol vyrobit vstupní dvoukřidlou bránu. Na jednom dvoukřidle je automatické otevírání na dálkové ovládání.“
Projekt č. 22: Velká přestavba domu – Jaroslav Kvasnička z Nového Bydžova: „Tři místnosti do ulice budou zbourány. Na pravé straně objektu bude garáž. Objekt bude opatřen rovnou střechou, fasáda zateplená a opatřená mnichovskou omítkou…“
Projekt č. 23: Přestavba dětského pokoje – Petra Dzianová: „Začalo to zcela nevinně, a to prosbou mého 14letého syna o vymalování jeho pokoje. Jeho přání jsem zprvu nevěnovala moc pozornosti, ale když jsem ho viděla, jak si na internetu hledá barvy pokojů, pochopila jsem, že pokojík, který jsme mu zařizovali, když mu bylo 9 let, z nábytku stěhovaného z původního zařízení bytu už opravdu neodpovídá jeho potřebám…“
Projekt č. 24: Nový bazén a skalničky okolo – Jarmila Elšíková: „Na prvního máje nám bazének dovezli a začalo měření, kopání, rytí, navážení, vyvážení …a znovu měření, bednění, betonování… Ještě, že mám tak šikovného manžela, dědečka a rodinného kamaráda Jožinka – Ferda mravenec práce všeho druhu! No a na mne s dětmi a babičkou zbylo shánění dlažby, lehátek, slunečníku a samozřejmě nových plavek…“
Projekt č. 25: Bazén s cihlovým obložením – Oldřich Kocián: „Po vykopání (ručně, protože se mi na pozemek nedostane technika) jsem vybetonoval základovou desku, na ni postavil obvodový plech bazénu Azuro 404 od Mountfieldu. Následovalo vysypání dna pískem a položení netkané textilie na dno. Po položení vnitřní fólie jsem pomalu dopouštěl vodu a okolí pláště zasypával suchým betonem. Jednu stranu zaoblení jsem obezdil tak, aby vznikl úložný prostor pro bazénovou chemii, vysavač atd. Následovalo položení dlažby, instalace navíjení plachty (naviják jsem vyrobil z nerezových komponentů z kovošrotu za cca 450 Kč), vyspárování cihlových schůdků, dokončení nerezových schůdků do bazénu a vaničky na opláchnutí nohou před vstupem do bazénu. Stavba „pohltila“ asi 6 m3 betonu, asi 300 cihel, 2 m3 písku a 20 m2 dlažby.“
Projekt č. 26: Obnova tradiční venkovské fasády domu – Petr Trochta: „Rozhodli jsme se, že našemu domu vrátíme původní vesnickou tvář. V dobách, kdy se u nás nenosilo nic atypického, byly veškeré ozdobné prvky na tomto starém domě nastříkány a utvořily jednu šedou monolitní hmotu. A tak jsme se naštvali a rozhodli se pro rekonstrukci fasády včetně všech ozdobných prvků a štítku s rokem dokončení. …Načrtli jsme si rozmístění ozdobných prvků a pak vzali pastelky a vybarvovali a vybarvovali. Schválen byl až pátý návrh. Poté jsme si ještě trošku hráli na počítači v programu kreslení a šlo se na to…“
Projekt č. 27: Kompletní rekonstrukce zahrady – Veronika Brádlová Rybová: „S manželem jsme postavili skleník s pařníkem, na pařník jsme si vyrobili okna z polykarbonátu, i rám jsme si svařili sami. Kompost je postavený ze ztraceného bednění. Chodníčky jsem vytvořila z betonu pomocí formy. Mezi trávníkem a chodníčky jsou založené záhony z drobného ovoce (maliny, ostružiny, rybíz, josta). Podél pravé strany trávníku je pruh z růží prostřídaný tulipány, aby tu něco kvetlo jak v létě, tak hned z jara. Sušák a dřevěný kryt na studnu vyrobil manžel. Terasu i se schody jsme si stavěli také sami.“
Projekt č. 28: Víceúčelový dřevník 2v1 – Marek Bláha: „Kromě dřevníku je to plot a branka, protože stojí na hranici pozemku. Postavil jsem ho ze starých cihlových tvarovek, které jsem vylil betonem. Střechu kryje pálená taška Tondach, která mi zbyla ze stavby. Voda ze střechy (cca 20 m2) je okapem svedena do kubíkové nádrže, takže poslouží k zalévání zahrady. Dřevník pojme kolem 16 kubíků dřeva.“
Projekt č. 29: Multifunkční centrum relaxace a zábavy – Manželé Lukášovi: „Rozhodli jsme se zrušit skleník v rohu zahrady a místo něj vybudovat vířivku se zástěnou, dále postavit saunu s ochlazovací kádí a sprchou, dětský domek pro syna a pro sebe novou terasu. Strůjcem všeho je můj muž, jehož šikovnost a tvůrčí nápady by neměly zůstat bez povšimnutí.“
Projekt č. 30: Výroba kuchyně a další práce v interiéru – Martin Kožušník: „Jelikož se rozrůstáme jako rodina, předělávám současnou kuchyň v rekreačním domku na malý obývák s kuchyňskou linkou. Vše sám, svépomocí. Tedy občas s pomocí přátel… Cetris desky jsou opravdu těžké :-)“
Projekt č. 31: Nová terasa a schodiště – Mirka Zeglonová: „V loňském roce jsme zvládli fasádu a z terasy se stalo staveniště. Proto úkol letošního léta zněl jasně – uklidit, vybrat dlažbu a zútulnit tak, ať máme kde relaxovat. Výsledek posílám na fotografiích.“
Projekt č. 32: Zahradní pergola s lesními prvky – Valerie Čermáková: „Postavili jsme si zahradní pergolu s lesními prvky na předzahrádce rodinného domu. To vyžadovalo úpravu pozemku 2×2 metry. Samotná montáž z dílů byla hotová za jediný den.“
Projekt č. 33: Zateplení, fasáda a velké okno – Marta Demuthová: „Zasílám foto našeho projektu: zateplení, fasáda, dodělané velké okno vpravo od balkonu.“
Projekt č. 34: Terasa s průsvitnou střechou – Lukáš Bílek: „Záměr byl jasný: k domečku postavit posezení – terasu. Jsem takový domácí kutil všeho druhu a baví mě práce se dřevem, a tak jsem se pustil do výstavby terasy sám vlastníma rukama. Nejprve jsem vybetonoval základy, pak mě čekalo položení dlažby, udělal jsem schody a nakonec to nejtěžší – stavba konstrukce terasy. Ohoblovat, naměřit, nařezat a nakonec natřít trámky. Chtěl jsem si ještě terasu zkrášlit, tak jsem si zkusil zdárně do vzpěr vyřezat ozdobu. …Položil jsem krytinu, na 1/3 střechy jsem použil prosvětlovací desky, abych nezastínil obývací pokoj, udělal jsem klempířinu (se kterou nemám žádné zkušenosti a trvala mi docela dlouho, ale nakonec se vše za pomocí přítele na telefonu povedlo) a terasa byla na světě!“
Projekt č. 35: Zvonička na hluchém místě – Jarmila Trochtová: „Před nedávnem jsme se dostali na domě do fáze, kdy jsou už nejdůležitější věci hotové a já si mohu na svého mužského vymýšlet tzv. ženské blbosti. Na dvoře bylo takové prázdné smutné, místo, kde se vždycky uskladňoval materiál, aby byl po ruce. A tak v domnění, že už se zřejmě větší materiál potřebovat nebude (což manžela pobavilo), mě napadla myšlenka postavit zvonici. Tedy spíš takovou zvoničku. Ve stodole jsme našli akátové dřevo a nějaký ten šindel a mohlo se začít. Já jsem koordinovala práce, čili ukázala jsem místo, kde „se vykopou“ patky, a vysvětlila, jak „se vytvoří“ zvonice. A když to všechno manžel a ostatní zvládli, pustila jsem se do toho nejdůležitějšího: osadila jsem miniskalku květenou. Zvoneček prozatím zapůjčila sousedka, než nám kovář vyhotoví náš vlastní…“
Projekt č. 36: Zahradní domek a vyvýšené záhony – Helena Zemková: „Naším projektem roku byla realizace zahradního domku a vyvýšených záhonů v nevyužité části zahrady. Začali jsme v březnu, fotky dokončených plánů zasílám.“
Projekt č. 37: Hrubá stavba rodinného domu svépomocí – Ivana Boukalová: „V březnu jsme po dvou letech konečně obdrželi stavební povolení, které okamžitě vyvolalo stavební euforii. Chtěli jsme stavět svépomocí, i když jsme si říkali, že občas poptáme nějakého místního nezaměstnaného, který nám pomůže. Protože se ale nikomu moc pomáhat nechtělo, vše to začal manžel dřít sám. Do této doby pracovník v oblasti IT se pustil do vybudování základové desky, a následně i hrubé stavby. Aktuálně chybí posledních pár cihel v druhém nadzemním podlaží po obvodu a vnitřní příčky. Na půlku září máme objednaného tesaře a pokrývače. Pevně věříme, že do uzávěrky bude dílo pod střechou 🙂“
Projekt č. 38: Po deseti letech nová kuchyně – Roman Sajfríd: „Po 10 letech jsme se rozhodli pro novou kuchyni. Manželka si ji navrhla a společně s kamarádem truhlářem jsme si ji zhotovili. Dřevo jsem si sám vydrásal, aby vynikla jeho struktura, ostré hrany zjemnil a manželka ji natřela. Jsme rádi, když si můžeme sami na svém nábytku alespoň trochu zapracovat. Spotřebiče jsme neřešili, ty původní fungují, a proto není třeba je měnit za jiné. Dále Vám zasílám i pár fotek z našeho obývacího pokoje, kde máme stejným způsobem dělaný nábytek a sedací soupravu na míru a dle našich představ…“
Projekt č. 39: Přestavba staré půdy na moderní ložnici, šatnu a koupelnu – Jiří a Martina Hankeovi: „První problém byl se starými krovy, které už byly značně prožrané červotočem. Rozhodli jsme se tedy pro radikální odstranění starého krovu a zvýšení světlé výšky o cca 120 cm, čímž jsme docílili pohodlné pochozí výšky v celé části zamýšleného prostoru. S bouracími pracemi jsme začali koncem května a nyní již bydlíme krásně v novém.“
Projekt č. 40: Krb a krytá pergola – Karolína Sajfrídová: „Zasílám Vám fotografii místa, na kterém jsme se s manželem rozhodli postavit krb a krytou pergolu. Jsme totiž šťastní, kdykoliv můžeme být venku a užívat si pěkného počasí. A protože letošní léto nám počasím opravdu přálo, dílo se manželovi povedlo včas a grilovací sezónu jsme opravdu plně využili. Možná to není nijak veliký projekt, jako třeba stavba nového domu, ale my z něj máme radost, jelikož jsme si ho vytvořili opravdu sami. Takto to vypadá dnes.“
Projekt č. 41: Přestavba domu – Lucie Heroutová: „Dlouho jsme chodili kolem objektu na kterém stál polozřícený dům. Pozemek se nám velmi líbíl jeho rozlohou a místem jako takovým. Tak nějak se stále přemýšlelo o tom, co by bylo lepší: zda dům zbourat a postavit novým, nebo alespoň zanechat původní obvodové zdivo. Po poradě se statikem jsme se rozhlodli pro druhou variantu a pak se to rozjelo! Než byl hotový projekt a stavební povolení, tak jsme nejprve měli fúru práce s nepořádkem, který byl uvnitř. Nebralo to konce – než jsme se dostali k podlahám a zdem, trvalo měsíce… Pak přišlo bourání, sundavání staré střechy, kopaní podlah, přistavování až po budování našeho snu… Letos po roce a půl jsme vše dokončili a chystáme se kolaudovat. Byla to fuška, ale stálo to za to!“
Projekt č. 42: Pergolka pro popínavé rostliny, pergola a přístřešek na terase – Martin Dokoupil: „Pergolu jsme zhotovili z vlastních trámů a desek, které jsme ohoblovali, sesadili do sebe a natřeli lazurou. Velikou práci nám daly střechy, nejen s vyměřováním, ale hlavně upevněním malých plastových vlnek se zatmavením, u přístřešku se navíc musel z jedné strany zapustit a z druhé strany L-nosníkem zafixovat pevně trám. U přístřešku nám musel s klempířinou pomoct kamarád p. Fišer. Pod přístřešek jsme nakonec umístili prakticky věšák na prádlo a část pergoly nám bude sloužit pro předsoušení dříví.“ FOTO
Projekt č. 43: Konečně také venkovní posezení – Roman Lariš: „Vše začalo v roce 2006, kdy jsme prováděli generální rekonstrukci domu (s manželkou). Jak to tak bývá, nejdříve jsme pracovali na důležitých věcech jako je střecha, vnitřek domu, fasáda, zahrada, chodníky atd. Bohužel vše šlo pomalu, protože skoro veškeré práce jsme prováděli svépomocí. A letos hned, kdy skončila zima, jsem se pustil do stavby vytouženého posezení, na které v předchozích letech nebyl čas ani peníze. Před pár dny jsem vše dokončil a jsem rád, že zatím vše funguje, tak jak má. Tímto jsem stihnul aspoň část grilovací sezóny.“
Projekt č. 44: Zahradní jezírko …i s hastrmanem – Roman Moláček: „Zhruba před deseti lety jsme s manželkou koupili starší rodinný dům. Měli jsme jasnou představu, jak jej opravíme, bohužel už ne tak reálnou představu jsme měli o tom, co vše to obnáší a jak hodně to bude náročné finančně. Můj velký sen bylo vybudovat na zahradě jezírko. S ohledem na finanční náročnost rekonstrukce jsem projekt stále odkládal a na místě vysněného jezírka bylo pouze torzo starého stromu a hastrman, kterého manželka vyrobila z květináčů. Letos jsem se rozhodl, že si svůj sen ke 40. narozeninám splním. Můžete sami posoudit jak se mi to podařilo.“
Projekt č. 45: Rekonstrukce domku přistavěného ke skále – David Štajer: „Dům, který se objevil v nabídce realitní kanceláře, jsem nejprve přehlížel, jelikož se jednalo o zvláštní a nezajímavou stavbu. Nakonec jsem se rozhodl pro prohlídku a ještě ten den si s makléřem podal ruku. Rodina a přítelkyně mi to trošku rozmlouvaly, ale já měl jasnou představu, co s domem, a šel si za ní. Říkal jsem si: ten dúm má kouzlo, to bude náš domov – dokonalé místo! Rozhodla kromě jiného i atmosféra lokality: domek je přistavěný ke skále, na které stojí národní kulturní památka – zámeček. Do rekonstrukce jsem se pustil vlastními silami. Můj rádce byl Google a informace jsem hledal na internetu. Kromě některých věcí jako je zapojení rozvodů elektřiny, plynového kotle a podřezání vlhkého zdiva se rekonstrukce podařila s velkou podporou rodiny a přátel takřka svépomocí.“
Projekt č. 46: Krb neboli srdce domu – Yveta a Ladislav Horynovi: „Nejsme lidi, co něco vidí a hned kupují, my vše zvažujeme, promýšlíme, proměřujeme. A tak to bylo i s krbem. Rozhodování muselo proběhnout již u základů domu. Věděli jsme, že chceme nějaký moderní, ale i praktický a vzhledný krb… Nechali jsme si poradit ve specializovaném obchodě a dali se do práce: koupili jsme komínkovou sestavu Heluz a s obvodovými stěnami domu rostl i komín. Kvůli úspoře místa, jsme se totiž rozhodli komín z části zabudovat do nosné zdi… Manžel se chopil díla a kousek po kousku, s rozvahou sobě vlastní, stavěl teplo pro náš domov. A tak se zrodil krb, vzhledově dá se říci kvádr v kvádru… Stavět si své sny je mnohdy složitá a zdlouhavá práce, ale když jsou šikovné ruce, odhodlání a vytrvalost, dokáže člověk věci, které by v sobě nikdy nehledal.“
> > >
POZOR! Všechny fotografie k projektům najdete ve FOTOGALERII! |
HLASOVÁNÍ ubylo ukončeno.
VÝSLEDKY se dozvíte v listopadovém čísle časopisu Rodinný dům, které vychází 2.11. 2017.
…A protože si i zástupci redakce přáli přidělit své hlasy projektům, jimž fandili, rozhodli jsme se vyhlásit navíc čtyři vítěze redakčního hlasování, kteří obdrží roční předplatné Rodinného domu.
Redakce časopisu RODINNÝ DŮM