Pod pojmem domácí fitness si už dnes opravdu nepředstavujte jeden rotoped v koutě ověšený odloženými svršky. I domácí posilovna by měla obsahovat tři hlavní zóny: aerobní a posilovací zónu a místo pro strečink.
Před jakýmkoliv posilováním je důležité svaly celého těla zahřát. Nejlepší volbou pro tuto činnost je rotoped. Stačí deset minut lehké zátěže ve svižnějším tempu. Pak si můžete přidat zátěž, nebo – máte-li tu možnost – přejít na jiný aerobní stroj, který slouží pro posílení kondice, kardiovaskulárního systému a spalování tuků. Mezi tyto stroje patří kromě rotopedů běžící pásy, crossové a veslovací trenažéry či steppery.
Cvičení pokračuje v druhé zóně, kterou tvoří anaerobní stroje. Hlavním cílem je získání svalové hmoty, proto je zde ideální multifunkční posilovací věž, díky níž i na malé ploše procvičíte všechny svalové partie. Jsou-li vaše prostorové či finanční možnosti omezené, můžete efektivně posilovat i pomocí váhy vlastního těla. Kliky, dřepy s výskokem a sklapovačky nevyjdou z módy nikdy. Můžete také využít běžné vybavení své domácnosti – schody, židle či násada koštěte mohou posloužit stejně dobře jako stepper nebo lavice.
Velmi efektivní variantou pro malé prostory může být jedno z nejstarších a zároveň nejúčinnějších posilovací zařízení, totiž posilovací kolečko neboli power wheel.
Na závěr je potřeba svaly pořádně protáhnout, ideálně ve stoje i na podložce. Měli byste se zaměřit na svaly, které jste procvičovali v předchozí části.