Tento článek je součástí placeného obsahu a je možno ho dočíst na našem novém webu zde.
VAŠE PŘÍBĚHY: Atypický domek přistavěný ke skále
Finálový ročník soutěže VÁŠ PROJEKT ROKU 2017 je v plném proudu a v redakci časopisu Rodinný dům se každou chvíli ozývají zvolání jako “Super!”, “To musíte vidět!”, případně “Jak tohle dokázali?!” Dnes vám představujeme jeden z projektů se zajímavým příběhem: rekonstrukci domku, u něhož nechybělo moc a zůstal by přehlédnutý a zapomenutý.

Diskuze ke článku
Kdo má doma zahradu a malé děti k tomu, dobře ví, že se bez alespoň jedné houpačky na zahradě neobejde. Takže když k nám v roce 2013 a 2015 přiletěl čáp, bylo jasné, že i my budeme muset nějaké to vyžití pro naše ratolesti na zahradě udělat . Navíc vzhledem k tomu, že jsou dítka dvě, jedna houpačka rozhodně nestačí.
V mojí hlavě se zrodil plán na malé hrací centrum korespondující zároveň se stylem zahrady. Dřevo, minimum barev...žádný kýč! Místo, kde bychom si s manželem v klidu mohli dopřát kávu, zatímco naše dcerky skotačí nebo si hrají na písku.
Na stavbu rodin.domu však padly veškeré finanční úspory, proto jsme se rozhodli hrací centrum postavit svépomocí, s minimálnímy pořizovacímy náklady.
Svůj plán jsem namalovala na papír, manžel přidal několik technických rad a hned jsme se pustili do práce.
Jako první přišly na řadu kulánky, které jsme původně chtěli rozřezat na topení. Mým rodičům zbyly po prořezávce lesa, jíž jsme se také účastnili. Kulánky muž zbavil kůry a pořezal na potřebný rozměr. Pak se teprve mohly zabetonovat stojky, připevnit konstrukce a smontovat.
Pokud nepočítám závitové tyče, jedinou investicí bylo pořízení závěsné houpačky (s požadavkem velké nosnosti a většího rozměru- to aby se do kruhu obě dcery pohodlně vešly), skluzavky a barvy na dřevo. Na nátěr padly hned dvě
plechovky.
Po zaschnutí nátěru už nic nebránilo vypustit natěšená dítka a konečně si v klidu vychutnat zasloužnou kávičku : )
První foto je před, následující po ☺
Hlasuj - toto je kvalitní názor
-
374 hlasů