Létajícímu hmyzu zabraňte v průletu oknem
Ať už jde o komáry, mouchy, nebo vosy a včely, nebo nejrůznější broučky, v případě létajícího hmyzu jsou vždy nejlepší obranou sítě proti hmyzu.
Létající hmyz se k nám totiž nejčastěji dostane otevřenými okny a dveřmi. Nejjednodušší rada by proto mohla znít, že okna je lepší nechat zavřená. Jenže zejména během letních dnů a večerů – kdy se k nám hmyzu dostává nejvíce – by byla škoda si čerstvý venkovní vzduch odepřít.
Díky instalaci sítí proti hmyzu do oken můžete vesele větrat od rána do večera klidně i při rozsvícených světlech. Žádný nepříjemný hmyz se k vám domů nedostane, vzduch může naopak proudit do místností zcela bez problémů.
Pokud z nějakého důvodu sítě instalovat nechcete nebo nemůžete, pak je skutečně jedinou variantou nechat okna a dveře zavřené zejména ve chvíli, kdy máte večer rozsvícená světla v interiéru. Stačí imalé světýlko nebo třeba zapnutá televize či telefon a nepříjemný hmyz si k vám rychle najde cestu. Přes den zase může lákat vůně z kuchyně při vaření. Větrejte tedy nejlépe v noci, kdy již spíte a doma se nic neděje ani se nesvítí.
Jak snížit výskyt pavouků?
Nepříjemnými hosty jsou také pavouci. U těch je základní obranou eliminace míst, ve kterých naleznou útočiště. Pavouci se totiž rádi vyskytují v blízkosti míst, do kterých se mohou v případě nebezpečí rychle schovat. Máte-li tedy doma slinky v podlahách nebo ve zdech, měli byste tato místa opravit a díry zatmelit.
Stejně tak se snažte uzavřít přístupové cesty ze stoupaček a dalších podobných míst, ze kterých pavouci rádi hledají cestu do našich místností. V neposlední řadě je nutné pavouky aktivně z domácnosti vyhazovat a vysávat jejich pavučiny.
Předcházejte smutnicím a octomilkám
Zejména během podzimu se často kolem odpadů, košů a květin množí drobné mušky, jde o smutnice a octomilky. Tento nepříjemný drobný hmyz se velice rychle může rozmnožit z několika kusů v kolonie čítající stovky jedinců.
Jaká je prevence? Květiny nepřelévejte, koše vynášejte každý den. Nikde nenechávejte zbytky jídla, pravidelně čistěte i sítko ve dřezu. Nenechávejte zkrátka těmto muškám žádnou příležitost se u vás usadit a rozmnožit. Pokud už ale octomilky doma máte, kromě odstranění jejich „příbytku“ například v podobě starého banánu může pomoci i past na octomilky nebo postřik proti létajícímu hmyzu. Stavy je vhodné rychle snížit i touto cestou.