![]() ![]() |
Manželský pár se netajil vysokými nároky, takže nebylo snadné najít vyhovující prostor, proto také výběr trval poměrně dlouho. A získat vysněný půdní byt bylo ještě těžší. Původně ho totiž chtěla koupit developerská firma. Z koupě ale sešlo, takže byt zůstal volný a mladý pár začal rychle jednat.
|
Víme, co chceme„Hned jak jsem prostory viděla, věděla jsem, že je chci, že to je přesně byt, jaký jsme si s manželem přáli,“ vzpomíná žena. Hledali prostorný světlý byt s dostatkem úložných prostor, kde neměla chybět ani terasa. To vše ideálně na Praze 2, kterou si v našem hlavním městě oblíbili. „Bydleli jsme v různých podnájmech, takže jsme si mohli vyzkoušet, co se nám v interiéru líbí a co není praktické. Takto strávených několik let v rozdílných bytech nám dalo docela jasnou představu, co od vlastního domova očekáváme.“
|
Vzorná spolupráceNa koupi bytu navazovala spolupráce s architektonickým studiem Donlič interiér, ve kterém se majitelé bytu seznámili s architektkou Ivanou Dombkovou. „Od začátku jsme počítali s tím, že na zařízení bytu budeme spolupracovat s architektem. Když jsme viděli práci Studia Donlič, věděli jsme, že je to přesně to, co chceme.“
Po schůzce, na které manželé přednesli představy o svém bydlení, připravila architektka Ivana Dombková návrh dispozičního řešení. Půdní byt je mezonetový, první patro je společenské, nachází se tu polyfunkční místnost, v níž je propojený obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Část prostoru je určena návštěvám, je tu hostinský pokoj s vlastním sociálním zázemím. Horní patro je soukromé, kromě ložnice manželů se tu nachází pracovna i dětský pokoj a dvě koupelny s toaletou a samozřejmě šatny a vestavěné úložné prostory. „Hned první návrh nám zcela vyhovoval, s dispozicí jsme souhlasili.“
|
|
Dům versus byt„Zpočátku jsme uvažovali, zda budeme bydlet v domě nebo bytě. Zvítězila především praktická stránka. Oba jsme pracovně vytížení, proto jsme se rozhodli pro byt se snadnou a rychlou dostupností, což centrum poskytuje, a bude to praktické i pro naše děti.“ Zařizování už šlo hladce. „Máme s manželem stejný vkus, co se líbí jemu, to i mně a naopak. Oba jsme si budování nového domova doslova užívali,“ říká sympatická žena.
Zařízení bytu je v kombinaci bílá, hliník a dýha dubu, jsou tu dubové parkety, v interiéru je také několik skleněných příček a dveří, sklo tvoří i zábradlí schodiště. „Přáli jsme si neutrální pojetí, barvu sem můžeme vnést pomocí textilních dekorací, které lze velmi snadno změnit.“ Je zřejmé, že majitelku zařizování velmi baví, a nevadilo jí, že tu během rekonstrukce trávila nespočet hodin, aby byla u toho, když vznikal jejich nový domov. „Bez terasy má byt 190 m², rekonstrukce trvala rok a my tu bydlíme teprve měsíc. Zvykáme si na prostory a až teď začneme interiér dolaďovat doplňky. Máme na to dost času…,“ usmívá se žena. |
|
SLOVO ARCHITEKTAKlienti zakoupili dvoupodlažní půdní byt (nástavbu) od developera (LAAXdevelopment) již ve fázi výstavby. Mohli jsme proto ve vznikajícím půdním prostoru upravit dispozice přesně podle jejich potřeb. Situaci přála i skutečnost, že „vnější obal“ nástavby byl již v původním projektu maximalistický a citlivý zároveň (ateliérová okna do ulice, velké terasy do dvorního traktu, velmi příznivé světlé výšky apod.). Majitelé bytu uměli velmi přesně formulovat své potřeby a představy, spolupráce byla rychlá, konstruktivní a kultivovaná. Díky jejich vybranému vkusu tak mohl vzniknout elegantní a vysoce funkční prostor, jehož nadčasovost nám dělá radost. |
Kontakt: DONLIČ INTERIER , Bílkova 13, Praha 1,
tel./fax: 224 812 850, tel.: 603 807 989, |
![]() |